H Ερικαίτη λατρεύει την ευκαιρία που της δίνεται για επαφή με ανθρώπους από διαφορετικές κουλτούρες και το περιβάλλον των ξενοδοχείων, της προσφέρει τη δυνατότητα. Θέλοντας να δώσει μια επιπλέον ώθηση στην καριέρα της στον ξενοδοχειακό κλάδο, επέλεξε να σπουδάσει στο ΙΕΚ ΟΡΙΖΩΝ κι ήδη είναι μέλος της ομάδος του κεντρικού εστιατορίου MORIAS στην COSTA NAVARINO (www.costanavarino.com). Έμπειρη επαγγελματίας πλέον, έχει μπροστά της ένα λαμπρό μέλλον.