Το εκπαιδευτικό πρόγραμμα Erasmus+ που συμμετέχουμε: «Τουριστική Εκπαίδευση του Μέλλοντος (TEF)» θέλει να καινοτομήσει στην παροχή επαγγελματικής εκπαίδευσης & κατάρτισης στον τουρισμό, μέσω της ανάπτυξης δραστηριοτήτων αναβάθμισης δεξιοτήτων για δασκάλους και εκπαιδευτές, καθώς και καινοτόμες δραστηριότητες μάθησης για σπουδαστές. Οι εταίροι που συμμετέχουν στο πρόγραμμα πρόκειται να χαρτογραφούν συνεχώς τις ανάγκες του τουριστικού περιβάλλοντος, δημιουργώντας μαθήματα CVET, μικροδιαπιστευτήρια και τομεακές δραστηριότητες
Το πρώτο ενημερωτικό δελτίο αυτού του έργου είναι τώρα διαθέσιμο στην ιστοσελίδα Tourism Education of the Future.